Kullanıcı Adı
Şifre
Hatırla
Yeni Üye Şifremi Unuttum
 
IP/PBX Santral
IP/PBX Santral

PBX,  Özel Santral demektir. Bir şirket içerisinde kullanılan özel telefon şebekesidir. PBX telefon sistemi kullanıcıların dahili haberleşmelerini  ve dışarıya telefon etmek için birkaç tane dış telefon hattını ( telekom yada GSM ) paylaşmalarını sağlar. Santral sistemlerine IP üzerinden görüşme özellikleri eklenince IP/PBX santraller geliştirilmiş ve bir çok donanımsal sınırlar aşılmıştır. Donanımsal ihtiyaçların ve sınırların azalması maliyetlerin azalmasını sağlamış IP/PBX santral kullanan firmalar gerek yatırım maliyetlerinde gerekse görüşme maliyetlerinde ciddi tasarruflar sağlamışlardır.
Webox, içerdiği IP/PBX sunucusu ile firmanızdaki dahili hatlarınızı IP Telefon Sistemine taşır. Çalışanlarınız IP telefonlar ya da PAP cihazları bağlanmış Analog telefonlar ile görüşebilirler.

IP/PBX santrallerin başlıca avantajları

Ölçeklenebillirlik
Telefon sistemleri kolayca genişleyebilir. Gerek dahili hat sayınızın artması, gerek Telefon Operatör firmalarının artması ve fiyat rekabeti santralinizin port sayılarının artmasına neden olur. Santralinizin kapasitesini artan durumlarda ise tüm sisteminizin değişmesi gerekebilir. IP/PBX santraller de ise Dahili hatlarda herhangi bir sınırlama yoktur.  Bir çok Operatör SIP hesabı ile görüşme yaptırabildiği için siz sadece network ve internet altyapınızı düşünün ve genişlemek için sadece telefon ekleyin.
Genişleme ve ihtiyaçlarına karar verebilmek için de sisteminizin durumunu, grafiksel verilerle Web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.

Toplam Satın Alma Maliyeti
PBX sisteminin kurulması sadece santral için verdiğiniz ücret ile değerlendirilemez. Kablolamaları, telefon ve port maliyetlerinin tabii ki yönetim ve servis vs ücretlerinin de düşünülmesi gerekir. IP/PBX santral sistemleri Mevcut network yapınızı kullanarak ek bir telefon kablolaması gerektirmez. Dahili port ihtiyacınız YOKTUR. Yaptığınız aramaların büyük çoğunluğu SIP hesapları üzerinden yapılacağı için yalnızca GELEN aramalarınızı karşılamak için PSTN hatlara dolayısıyla dış hat portlarına ihtiyacınız var.

Arama Yönlendirme (Least Cost Routing)
IP/PBX santralinizin yönetimi tamamen sizin kontrolünüzdedir. Çalışanlarınızın dış aramalarını En Uygun Fiyatlı operatör üzerine yönlendirebilir, telefon görüşme giderlerinizde ciddi tasarruflar sağlayabilirsiniz. Çalışanlarınızın arama yapabilmeleri için farklı numaralar tuşlayıp hat almaları gerekmez. ( Örn. 053 ile başlayan aramaları TURKCELL FCT’ 00 ile başlayan aramaları X operatör, 02, 03, 04 ile başlayanları Y operatörü, şehiriçi aramaları (7 basamaklı) Z operatörü üzerinden yönlendirebilirsiniz.

IVR ( Robot Operatör ) özellikleri
Kurumsal firmalar, hem prestij, hem santral memurlarının işlerini hafifletmek, hem de arayanların en kısa zamanda ilgili kişiye ulaşabilmelerini sağlamak için Robor Operatör (Karşılama Anonsu) özelliklerini kullanmaktadır. IP/PBX sistemlerinde Çalışma ve tatil günlerine göre hatta saatlerine göre farklı anonslar tanımlayabilir gelen aramaları ilgili kişiye yönlendirebilirsiniz.

Çağrı kayıt özelliği
IP/PBX sistemlerinin en önemli avantajlarından biri, müşteri memnuniyetini ve çalışanlarınızın kontrolünü sağlayabilmek için görüşmeler kaydedilebilir. Yapılan görüşmeleri dahili bazında kaydedebilir, dilediğiniz zaman Web tarayıcınız üzerinden dinleyebilirsiniz.

Raporlama
IP/PBX sistemleri tüm yapılan aramalrı kontrol eder. Gelen ve giden aramaları veritabanında depolar ve size rapor oluşturabilmeniz için arayüz sağlar. Bu, arama maliyetleri ve arama trafiğiyle ilgili daha güçlü raporlar elde edilmesini sağlar.

Kullanıcıların dolaşım kolaylığı
Klasik santrallerden farklı olarak dahili numaralar santral üzeindeki portlara değil, kullanılan telefonlara atandığı için, kullanıcılar sadece telefonlarını alıp, uygun bir network hattına takar ve kendi numaralarını kullanmaya başlarlar. Şirket dışından IP/PBX santraline ulaşılabiliyorsa gerekli ayarları yaparak şirket dışında, internet üzerinden de bağlanıp dahili numaralarını verilen yetkiler doğrultusunda kullanabilirler

Daha iyi müşteri hizmeti & verimlilik:
VOIP telefon sistemi yazılım tabanlı olduğundan, yazılım geliştirenlerin bu sistem için yeni özellikler geliştirmesi, eklemesi ve iyileştirmesi çok daha kolaydır. Sistem geliştiricileri bu telefon sistemini ticari uygulamalara kolayca entegre edebilirler. Örneğin;  Gelen bir arama, arayan müşterinin kayıtlarını otomatik olarak ekrana getirebilir. Bu müşteriye verilen hizmeti önemli ölçüde artırır ve her arayan için harcanılan zamanı azaltarak maliyeti düşürür. Dışarı yapılan aramalar, kullanıcının telefon numarası girme ihtiyacını ortadan kaldırarak direkt Outlook’dan yapılabilir.


Sunucu Yönetimi
20.12.2023 09:38:49
Sayın Müşterilerimiz, Sunucu hizmetlerinizi Sunucularım sekmesinden uzaktan açıp kapatabilir, yeniden başlatabilirsiniz.
devamı için tıklayınız
Kampanyalar
19.04.2019 17:10:51
Yeni sezona kampanyalar ile girdik. Kampanya demek sizin kazanmanız demek! 10 TLden VPSler, uzun süreli hostingler ile 20 yıldır olduğu gibi, yine siz müşterilerimize hem kaliteli hem de uygun fiyatla hizmet veriyoruz. Kampayaları kaçırmayın, kâra ge
devamı için tıklayınız
Data Center Değişikliği
13.04.2019 15:25:07
Sayın müşterilerimiz,

Yeni Data Center yapılandırma işlemlerimiz sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Şu anda 3 ayrı network üzerinden (Türk Telekom, Superonline, Cogent yurtdışı) kendimize ait olan aynı IP anonsları ile hizmet verme
devamı için tıklayınız
Yeni NVME SSD Sunucularımız
14.11.2018 17:12:15
Adeox Technologies INC yatırımları sayesinde Websahibi.com tarafından sağlanan tüm hosting ve serverlar Flash SSD ve Flash NVME SSD sistemlere aktarılmıştır. Sunucularımız Intel Xeon Platinum Ölçeklenebilir İşlemciler ile çalışan DELL R740xd sunucula
devamı için tıklayınız