Kullanıcı Adı
Şifre
Hatırla
Yeni Üye Şifremi Unuttum
Alan Adı Transferi
1. İlk adım olarak bir alan adı seçiniz.
Domain transferleri için domainlerin aralarına (;) koyarak çoklu işlem yapabilirsiniz.

Örnek :
websahibi.com;
websahibi.net;
websahibi.com.tr
2.
Websahibi Whois Kontrol Ekranı ile bir alan adının (Domain) duruumu inceleyebilirsiniz.
Alan Adı Transfer


Alan adınızın websahibi.com’a transfer olabilmesi için aşağıda belirtilen şartlar gerekmektedir ;

 1. ICANN kurallarına göre alan adınzın kaydından 60 gün geçmeden alan adı transferi gerçekleştirilemez. Bu nedenle alan adınızın kaydından 60 gün geçmiş olması gerekmektedir.
 2. Alan adınızın sonlanma süresine 15 günden az süre var ise transfer işlemi gerçekleşmeyebilir. (whois bilgilerinden alan adınızın sonlanma süresini kontrol edebilirsiniz)
 3. Alan adınızın transfer kilidinin açık olması gerekmektedir (whois bilgilerinden alan adınızın transfer kilidini kontrol edebilirsiniz, eğer alan adı kitli ise alan adının şu anda kayıtlı olduğu firmadan transfer kilidinin kaldırılması talep edilmelidir)
 4. Alan adınızın transfer kodu alınmalıdır.  ( Alan adının şu anda kayıtlı olduğu firmadan talepte bulunulmalıdır)
 5. Alan adınızın whois kayıtlarında olan administrator mail adresinin ulaşabileceğiniz çalışan bir mail adresi olması gerekir. (Whois bilgilerinden atanmış mail adreslerini kontrol edebilirsiniz, eğer mail adresinde değişiklik yapılması gerekiyor ise alan adının şu anda kayıtlı olduğu firmadan değişiklik talebinde bulunulmalıdır)
 6. Alan adı transfer işlemleri başlatıldıktan sonra alan adınızın name serverlarını yönetemeyeceğinizden, eğer bir name server değişikliği gerekli ise işlemlerin transferden önce başlatılması tavsiye edilir.
 7. websahibi.com üzerinden alan adı transfer siparişi vermelisiniz. Alan adı transfer işlemlerinizin tamamlanmasını takiben alan adınız +1 yıl otomatik olarak uzatılacaktır.
 8. Yukarıda belirtilen şartlar oluştu ise transfer işlemlerinizin başlatılabilmesi için , lütfen müşteri kontrol panelinizden transfer isteğinizin başlatılmasına dair bir çağrı açınız yada canlı destek servisimiz üzerinden teknik departmanımıza bilgi veriniz.
 
.TR Alan adınızın websahibi.com’a transfer olabilmesi için gerekli şartlar;

 • TR uzantılı alan adları transfer edilemez veya devredilemez. Ancak alan adının yönetimi yani idari,ödeme ve teknik sorumluları değiştirilebilir. Alan adınızın websahibi tarafından yönetilmesini ve ödemelerinin websahibi üzerinden yapılmasını istiyorsanız ;
 • Alan adınızın kaydında eğer belge kullanılmış ise bu belgelerden sadece birini, İdari Sorumlu Değişikliği Formu ile 0232 4462004 numaralı faxımıza göndermeniz yada taratıp mail yolu ile trdomain@websahibi.com mail adresine göndermeniz yeterlidir.
 • Transfer işlemleriniz tamamlanarak alan adınız +1 yıl süre ile uzatılacaktır.
Sunucu Yönetimi
20.12.2023 09:38:49
Sayın Müşterilerimiz, Sunucu hizmetlerinizi Sunucularım sekmesinden uzaktan açıp kapatabilir, yeniden başlatabilirsiniz.
devamı için tıklayınız
Kampanyalar
19.04.2019 17:10:51
Yeni sezona kampanyalar ile girdik. Kampanya demek sizin kazanmanız demek! 10 TLden VPSler, uzun süreli hostingler ile 20 yıldır olduğu gibi, yine siz müşterilerimize hem kaliteli hem de uygun fiyatla hizmet veriyoruz. Kampayaları kaçırmayın, kâra ge
devamı için tıklayınız
Data Center Değişikliği
13.04.2019 15:25:07
Sayın müşterilerimiz,

Yeni Data Center yapılandırma işlemlerimiz sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Şu anda 3 ayrı network üzerinden (Türk Telekom, Superonline, Cogent yurtdışı) kendimize ait olan aynı IP anonsları ile hizmet verme
devamı için tıklayınız
Yeni NVME SSD Sunucularımız
14.11.2018 17:12:15
Adeox Technologies INC yatırımları sayesinde Websahibi.com tarafından sağlanan tüm hosting ve serverlar Flash SSD ve Flash NVME SSD sistemlere aktarılmıştır. Sunucularımız Intel Xeon Platinum Ölçeklenebilir İşlemciler ile çalışan DELL R740xd sunucula
devamı için tıklayınız