Kullanıcı Adı
Şifre
Hatırla
Yeni Üye Şifremi Unuttum
PCI Compliance Scan

Günümüzde neredeyse bütün ödemeler, para akışları kredi kartları ve kart hesapları üzerinden gerçekleştirilmeye başladı. Durum böyle olunca eskilerin banka soygunları yerini, kart bilgilerinin çalınmasına bıraktı. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığı sistemler üzerinden çalınan kart ve müşteri bilgilerinin sahtecilikte kullanılması sıklıkla karşılaşılan olaylar haline geldi.

Bunun sonucunda, kart sahiplerinin hesap bilgilerinin güvenliği, ödeme kartı hizmeti veren tüm bankalar ve bu kartları kabul eden perakendeciler ve kart kullanıcıları için de ciddi bir endişe kaynağı haline geldi. Bu koşullar altında bilgi güvenliği, kartlı ödeme sistemlerinde dikkate alınması gereken öncelikli konuların başında gelmektedir.

PCI DSS Nedir?

PCI DSS ( Payment Card Industry Data Security Standart ) Kredi Kartı Sektörü Veri Güvenlik Standartı olarak tanımlanabilir. Kredi kartı verileri ve kullanıcı bilgilerinin güvenliğini sağlamak üzere, Mastercard, Visa, American Express, Discover ve JCB tarafından belirlenen ve sürekli güncellenen prosedürler bütünüdür. Online satış yapan şirketlerin, Kredi Kartı sahtekarlıklarına karşı daha güvenli uygulamalar ve sistemler oluşturulmasını sağlamaktır. Kredi Kartı sahiplerini korumaya yönelik hazırlanan bu prosedürler, standartlara uymayan şirketlerin kredi kartı ile satış yapma yetkisini (SanalPOS) durdurmaya varan yaptırımlara sahiptir. Belirli sayıda satış yapan firmaların, periyodik olarak PCI DSS testlerini yaptırma yükümlülüğü vardır.
(https://www.pcisecuritystandards.org/security_standards/download.html?id=pci_dss_v1-1.pdf )
PCI-DSS; kredi kartıyla işlem yapan tüm üye işyerleri ve bankalar için geçerli olduğu gibi, kart sahibi bilgilerini saklayan veya ileten tüm hizmet sağlayıcılarını da kapsamaktadır.
PCI DSS Avantajları nedir?
  • Müşteri bilgilerinin güvenliği dünya çapında akredite olur.
  • Yüksek veri güvenliği sayesinde müşteri sadakati sağlanır.
  • Standartlara uymamaktan kaynaklanabilecek, maddi cezalar yada Satış İşlemlerinin durdurulması gibi yaptırımlardan korunmuş olursunuz.
Sistem Nasıl Çalışıyor?

Websahibi olarak, Sanal Mağazanızda 3 aylık periyodlar halinde,
  • Kart ödemelerinin nasıl işleme sokulduğu, bu işlemler sırasında ki veri akışları kontrol edilir. Kart sahiplerinin bilgilerinin güvenli bir şekilde kullanılıp, kullanılmadığı ve hangi verilerin tutulduğu nasıl saklandığı incelenir ve riskler ve mevcut açıklar analiz edilir ve raporlanır.
  • Hazırlanan raporlar doğrultusunda gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılması, açıkların kapatılması ve Kart bilgilerinin gerekli olmadıkça saklanmaması sağlanır.
  • Yapılan iyileştirmelerin sonuçlarının görülebilmesi için tekrar kontrol taraması yapılır. Kontrol taramaları ilk taramada belirlenen açıklar kapatılana kadar devam eder. Ücretsizdir.
  • Tüm açıklar kapatıldıktan sonra Nihai Rapor firmaya gönderilir.
3718
USD / YILLIK
 
Kampanyalar
19.04.2019 17:10:51
Yeni sezona kampanyalar ile girdik. Kampanya demek sizin kazanmanız demek! 10 TLden VPSler, uzun süreli hostingler ile 20 yıldır olduğu gibi, yine siz müşterilerimize hem kaliteli hem de uygun fiyatla hizmet veriyoruz. Kampayaları kaçırmayın, kâra ge
devamı için tıklayınız
Data Center Değişikliği
13.04.2019 15:25:07
Sayın müşterilerimiz,

Yeni Data Center yapılandırma işlemlerimiz sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Şu anda 3 ayrı network üzerinden (Türk Telekom, Superonline, Cogent yurtdışı) kendimize ait olan aynı IP anonsları ile hizmet verme
devamı için tıklayınız
Yeni NVME SSD Sunucularımız
14.11.2018 17:12:15
Adeox Technologies INC yatırımları sayesinde Websahibi.com tarafından sağlanan tüm hosting ve serverlar Flash SSD ve Flash NVME SSD sistemlere aktarılmıştır. Sunucularımız Intel Xeon Platinum Ölçeklenebilir İşlemciler ile çalışan DELL R740xd sunucula
devamı için tıklayınız
Bilgilendirme
1.09.2018 00:00:00
websahibi.com bütün hakları 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle Adeox Technologies INC. Şirketine devredilmiştir. www.adeox.com +1-302-298-1961.
devamı için tıklayınız