Kullanıcı Adı
Şifre
Hatırla
Yeni Üye Şifremi Unuttum
İnternet Siteleriniz İçin Hukuki Koruma
Telif Hakkı Nedir?
Hakkı Telif, Edebi Mülkiyet, Güzel Sanatlar Mülkiyeti gibi ifadelerle de tabir edilebilen telif hakkı, "orijinal ya da özgün diyebileceğimiz bir fikrin veya eserin (düşünce ürününün) yasalarla sahiplenilmesini ve korunmasını sağlayan hak" olarak tanımlanabilir. Bu hak sayesinde ortaya konan eser, ancak sahibinin izniyle kullanılabilir ve yayılabilir.
Sembolü "©" şeklindedir ve bu sembolün bir eser üzerinde mevcut olması, o eserin telif hakkı tesciliyle sahiplenildiğini ve korunduğunu gösterir. Sembol, İngilizce "copyright" sözcüğünden getirilmiştir.
Bilgi ve İnovasyonun Önemi
Bugün en önemli kaynak olarak nitelenen bilginin, endüstri çağının diğer kaynaklardan farklılık gösteren özelliği, geleneksel manada tüketilir olmaması ve kullanılıp, paylaştıkça artan yegane kaynak olmasıdır. Bilgi toplumunda endüstri çağının kimi üretim mekanlarının yerini bilgi merkezlerinin ve ağ ortamlarının almasıyla, fiziksel emek gerektiren işlerden, zihinsel emek gerektiren işler şekline dönüşmüştür. Bununla bağlantılı olarak, nitelikli çalışan ihtiyacı giderek artmış, her türlü eğitimin önemi büyük ölçüde artarak, yaratıcılık ve inovasyon değer kazanmıştır.
Emekleriniz Çalınabilir
Internet'in kolay çoğaltma ve dağıtım imkanı sunması, etkileşimlilik (interactivity), değiştirilebilirlik ve bağlantı (link) imkanlarının varlığı nedeniyle, içeriğindeki eserlerin teknik bakımdan eşitliği, fikri hakların layıkıyla korunmasının önündeki engeller, günümüzde daha da komplike hale gelmiş, sorunun mevcut yasalardaki tanımlar, istisnalar ve kısıtlamalar çerçevesinde hele ki uluslarası bazda çözümlenmesi imkansızlaşmıştır. İçeriği gün geçtikçe zenginleşen Internet, yazılım ve veri tabanları ile "Fikri Hakların Korunması" bugün küresel çapta çözüm gerektiren bir sorun olarak gündemdeki yerini almıştır. Internet içeriği ve elektronik veri tabanlarının bilgi kaynağı olarak kullanımının her geçen gün artması, eser sahipliği ve bilginin kime ait olduğu sorunlarını gündeme getirirken, bunlara ilişkin telif hakları da, çağımızın en tartışmalı konularından biri olarak karşımıza çıkmıştır.
Hukuki Koruma Tek çare
Internet ve teknolojik alanda yaşanan gelişmelerin hızına, hele ki coğrafi sınırların mevzu bahis olmadığı bir ortamda, hukuksal düzenlemeler vasıtasıyla hele ki uluslar arası etkinlikte olacak şekilde yetişilmesi mümkün olamamaktadır. Türkiye, internet kullanımı açısından dünya ülkeleri arasında küçümsenmeyecek bir yere sahip olmasına rağmen, gerek fikri hakların korunması, gerekse yasa metinlerinin değişen dünyaya ayak uydurması konusunda oldukça gerilerde kendine yer bulabilmektedir. Ülkemizde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ile Internet'te yayınlanan bilgilerinde telif hakları da koruma altına alınmaktadır. (http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/957.html)
İnternet Siteleri İçerik Hakları Koruma Programı
Websahibi bir program geliştirdi. Websahibi olarak 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu çerçevesinde geliştirilen bu program web sayfalarınız da yayınladığınız bilgilerinizin ve dökümanlarınızı hukuki olarakdeğerlendirecek ve koruyacak, bilgi işlem ve hukuk konularında uzman kişilerden oluşacaktır.
Nasıl Çalışıyor?
Websahibi' nden alınacak bu hizmet ile size özel bir Logo verilecektir. Bu logoyu sitenize yerleştiriyorsunuz. Sitenizde ki bu logo Websahibi'ne bağlı bir sistem olarak çalışıyor, tıklandığında sitenizin 5846 sayılı yasa çerçevesinde korumada olduğu, izinsiz yada kaynak gösterilmeden yapılacak alıntıların bu kanun çerçevesinde değerlendirilip, gerekli yasal prosedürlerin uygulanacağı uyarısı gösteriliyor.
Yine de çalınırsa ne olacak?
Websahibi Koruma Programına dahil olan sitelerden bir bilgi, data yada özgün içerik alındığı taktirde, Websahibi Hukuk Birim'i devreye giriyor,sizin sayfalarınız ve içeriğiniz şikayet edilen sitedeki içerik ile karşılaştırılıyor, izinsiz kullanım tespit edilmiş ise, kullanılan içeriğin kaldırılması için gerekli prosedürleri ve yazışmaları başlatıyor.
İnternet Siteniz size özgün kalır
Websahibi, İnternet Siteleri İçerik Hakları Koruma Programı ile sitenizin özgün kalması için her türlü hukuki işlemi gerçekleştiriyor. Bu program ile Siteniz ve Özgün içeriğiniz kimse tarafından kopyalanamaz, yayınlanamaz.
 
Sipariş Ver
Hemen sipariş ver, İnternet Siteleri İçerik Hakları Koruma Programı hizmetimizden yararlanmaya başla !
110 TL
/YILLIK
Komisyon Hakkında
4.09.2018 00:00:00
Mevcut piyasa koşulları ve artan faizler sebebiyle bankaların ödeme işlemlerine uyguladığı komisyon artışını, websahibi.com olarak kredi kartı ödeme adımında komisyon olarak yansıtmak zorunda kaldık. Anlayışla karşılayacağınızı umarız.
devamı için tıklayınız
Bilgilendirme
1.09.2018 00:00:00
websahibi.com bütün hakları 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle Adeox Technologies INC. Şirketine devredilmiştir. www.adeox.com +1-302-298-1961. Havale ile ödemelerinizi CMBM Internet Services LTD.'ye yapabilirsiniz.
devamı için tıklayınız
VPS Hizmetleri ANINDA AÇILIŞ!
26.01.2017 23:51:25
Siparişini verip ödemesini online şekilde yaptığınız tüm Cloud ve VPS sunucularımız, anında ONLINE açılıyor. Sunucu hizmetleri tam otomasyona bağlandı. Websahibi Robotu WEBOT, siz siparişi gerçekleştirdikten hemen sonra sunucunuzu kuruyor, websahibi
devamı için tıklayınız
Lokasyon Tercihli Hosting
5.01.2017 13:16:37
Websahibi Türkiyede ilk defa LOKASYON TERCİHLİ HOSTING hizmetini devreye aldı. Ankara, İstanbul, İzmir ya da Avrupa veri merkezlerimizden birinden hizmet almayı tercih edebilirsiniz. www.websa
devamı için tıklayınız