Kullanıcı Adı :
Şifre :
Hatırla
Yeni Üye Şifremi Unuttum
  İzmir Datacenter
  Türkiye Lokasyonlu Sunucuların Üstünlükleri
Internet ortamında kısa rota ile sunucunuza ulaşıldığı için Ping değerleri çok düşüktür. Düşük ping değeri, sunucuya daha hızlı ulaşılabildiğini belirtir. Ziyaretçileriniz belli bir bölgeden ise tercih edilebilir. En yakın yerden sunucunuza bağlanabilirsiniz. Sunucunuz ile ilgili hukuki durumlarda Türk mercileri yetkili olur.
 
Datacenter (Veri Merkezimiz) Hakkında Bilgi
İnternet hizmetleri veren sunucularımızın barındığı datacenter'ımız resimleri ve bilgilendirmeleri

Bir devir bitti, yeni bir devir başladı
Websahibi 11 yıldır olduğu gibi yine öncü, ilk adımı atan kimliği ile sizi sınırların kalktığı, olumsuzlukların yok olduğu bir dünyaya ve rüya gibi bir internet altyapısına götürüyor. Artık ulaşılamayanın ulaşıldığı, kesintilerin bittiği, yaşadığımız ortamın gerçeklerinin yok olduğu bir altyapı ile hizmet vermeye başladık.

1 Terabit'ten fazla trafik (1 Gigabit x 1000)
Internet'e 1 Terabit'ten daha yüksek bir hızla bağlı Data Center üzerinden işlemleri gerçekleştiriyoruz. 2 x 1 Terabit Cisco CRS-1 Router ile hizmet veriyoruz. 170.000 sunucu aynı anda çalıştığında bu bağlantıyı dolduramıyor. Türkiye'deki en büyük data center'ların 1 Gigabit'in üzerine çıkamadığı düşünüldüğünde (1 tane 10Gbit), bu hızın ne kadar rakipsiz olduğunu anlayabiliriz. Ev kullanıcılarına dahi 10 Mbit ve hatta 100Mbit internet bağlanabilen bir çağda sunucuların da en az 1 gigabit ile internete bağlı olması gerektiğini düşünüyoruz.

22 Internet Uplink
Tüm dünyaya, Türk Telekom ADSL altyapısına ve bir çok büyük networklere avrupa'nın merkezindeki veri merkezimizden direk bağlantılarla çıkıyoruz. Bu e-postalarınızın saniyenin 10'da 1'inde posta kutunuza düşmesini, web sitenizin tüm dünyada 1 saniyenin altında açılmasını sağlar.
Türkiye'deki en büyük data center'ın bile network redundancy (Bir network'te bir sorun olduğunda diğerinden çıkma özelliği) olmadığını biliyor muydunuz? (10Gbit Peering, 10Gbit DCIX, 10Gbit AmsiX üzerinden 30 Gigabit Direk Türkiye altyapısına bağlantı + 22 uplink)

Tüm sunucular Intel Xeon 5500 ve 5600
Dünyanın en hızlı işlemcileri ile tanışın. XEON 5500 Nehalem serisi işlemciler ile sunucular aynı anda milyarlarca işlemi bir arada gerçekleştirebiliyorlar. her biri Hyper treading destekli 4 core'dan oluşan 2 cpu ile çalışan sunucular (2 x 4 x 2 = 16 işlemci parçacığı) 2 ya da 4 işlemci parçacığı ile çalışan eski sistemleri ezip geçiyor. Her saniye milyonlarca e-posta işliyor, milyonlarca hit alan siteyi düşünmeden kullanıcılara açıyor. Saniyede onbinlerce spam ayıklıyor, spam'ın kökünü kurutuyor. Tüm sunucularımızla XEON 5500 işlemcilere terfi ediyoruz. Siz de bu işlemcilerin gücünden yararlanabilirsiniz.

SAS Raid Diskler
Tüm sunucular üzerinde dünyanın en hızlı diskleri bulunuyor. HP SAS (Serial Attached SCSI) diskler birbirine yedekli RAID SİSTEMİ ile çalışıyor. Zaten 10 yıl bozulmama garantisi verilen diskler de birbirine yedekli oluyor. Arıza neredeyse imkansız! Arıza olmayınca sistemler de çökmüyor, kesinti olmuyor, bize iş bile düşmüyor. Aynı sistem 1 saniye kesilmeden yıllar boyunca çalışıyor.
Kurumsal Hizmetlerimiz için tıklayınız !
VPS Hizmetleri ANINDA AÇILIŞ!
26.01.2017 23:51:25
Siparişini verip ödemesini online şekilde yaptığınız tüm Cloud ve VPS sunucularımız, anında ONLINE açılıyor. Sunucu hizmetleri tam otomasyona bağlandı. Websahibi Robotu WEBOT, siz siparişi gerçekleştirdikten hemen sonra sunucunuzu kuruyor, websahibi
devamı için tıklayınız
Lokasyon Tercihli Hosting
05.01.2017 13:16:37
Websahibi Türkiyede ilk defa LOKASYON TERCİHLİ HOSTING hizmetini devreye aldı. Ankara, İstanbul, İzmir ya da Avrupa veri merkezlerimizden birinden hizmet almayı tercih edebilirsiniz. www.websa
devamı için tıklayınız
Skype üzerinden sesli destek
17.12.2010 10:18:41
Türkiyenin en ulaşılabilir web hosting firması Websahibi, bir ilke daha imza atıyor. Skype üzerinden firmamıza ulaşarak sesli teknik destek alabiliyorsunuz. Skype programınıza websahibiskype kullanıcısını ekleyip arayabilirsiniz. (bitişik olarak webs
devamı için tıklayınız
Alan Adınızın Sertifikası Hazır
12.11.2010 22:39:25
Websahibi, aldığınız her alan adı için ücretsiz olarak sertifikasını da sağlamaya başladı. Websahibi Uluslararası Alan Adı Sertifikasına Hizmetlerim bölümünden aktif alan adınızın yanındaki SERTİFİKA linkinden görüntüleyebilir ve e-posta adresinize g
devamı için tıklayınız